Generator ozonu - dlaczego warto go kupić?


W ostatnich miesiącach mamy doczynienia ze zwiększeniem świadomości na temat wpływu jakości powietrza na funkcjonowanie organizmu ludzkiego. Wiedza ta stanowi główne źródło motywacji do zapewnienia sobie oraz najbliższym dostępu do czystego powietrza. Aspekt ten jest szczególnie istotny zarówno dla pomieszczeń domowych, jak również przestrzeni w miejscu pracy. Generator ozonu jest urządzeniem, które znacząco poprawia jakość powietrza, nawet w trudnych warunkach. Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne urządzenie tego typu? Na co zwracać uwagę podczas zakupu i ile kosztuje dobrej jakości generator ozonu? Tego dowiesz się w niniejszym poradniku.

Ozon - najsilniejszy środek dezynfekujący


Ozon, to gaz tradycyjnie oznaczany jako O3, który bywa również nazywany ,,aktywnym tlenem”. Cząsteczka ozonu zawiera trzy atomy tlenu, czyli o jeden więcej niż w przypadku cząsteczek tlenu, którym oddycha się na co dzień.

Warto również zaznaczyć, iż ozon jest gazem reaktywnym, mającym tendencje do szybkiego zmieniania formy na początkową, czyli tlen (O2). W przypadku przekształcenia trzeci atom ozonu wchodzi w reakcję z określoną substancją. Co ten proces oznacza w praktyce? Fakt ten sprawia, iż ozon stanowi bardzo skuteczny środek dezynfekujący, jeśli nie najsilniejszy obecnie znany ludzkości. Gaz ten jest w stanie skutecznie utlenić obecne w powietrzu wirusy, grzyby, roztocza, pleśnie oraz inne patogeny mające negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Ozon stanowi również doskonałego sprzymierzeńca w procesie eliminowania nieprzyjemnych zapachów, które są trudne do usunięcia innymi metodami. Do najpopularniejszych woni, które niweluje ozon należą chociażby dym papierosowy czy zapach zwierząt.

A po burzy pojawia się czyste powietrze


W kontekście środków neutralizujących zanieczyszczenia z powietrza, ozon stanowi gaz wytwarzany w sposób pierwotny. W warunkach naturalnych powstaje on na skutek występujących podczas burzy uderzeń pioruna. Po ustąpieniu ulewy można poczuć charakterystyczny, orzeźwiający zapach, kojarzący się z czystością - to właśnie ozon jest odpowiedzialny za jego występowanie.

Pojęcie warstwy ozonowej jest, jak sama nazwa wskazuje, również powiązana z występowaniem tego gazu w przyrodzie. W tym kontekście ozon stanowi jeden z gazów chroniących ziemską atmosferę przed działaniem szkodliwego promieniowania ultrafioletowego. Powstaje on zresztą na skutek obecności promieni słonecznych. Dzięki powyższym przykładom łatwo zauważyć, iż ozon stanowi jeden z naturalnych pierwiastków, który oprócz działania w przyrodzie, może również zostać wykorzystany przez człowieka w sposób świadomy.

Warto więc w tym miejscu wrócić do wykorzystania ozonu w kontekście oczyszczania powietrza. Na czym polega reaktywność tego gazu i dlaczego to właśnie ten pierwiastek stanowi najskuteczniejszy w walce z nieprzyjemnymi zapachami w pomieszczeniach?

Reaktywność ozonu - na czym polega?


Tendencja do gwałtownego utleniania to fraza klucz w kontekście opisywania cech charakterystycznych ozonu. Z uwagi na możliwość ,,oddania” jednego atomu tlenu ze swojej struktury, gaz ten bardzo łatwo wchodzi w reakcje chemiczną z innymi pierwiastkami i substancjami, efektem czego jest ich utlenienie. Dzięki ,,ruchomej” cząsteczce tlenu ozon stanowi gaz niezwykle reaktywny pod względem chemicznym. Fakt ten sprawia, iż w zetknięciu ze szkodliwymi cząsteczkami ozon wchodzi z nimi w reakcje, aby finalnie je zneutralizować i zamienić w czysty tlen.
Końcowym efektem tego procesu jest doskonałe oczyszczenie powietrza w miejscu działania ozonu. Zastosowanie O3 do czyszczenia pomieszczeń stanowi metodę o wiele bardziej wydajną, niż użycie środków pochodzenia chemicznego.

Jak można skorzystać z dobrodziejstw ozonu?


Metoda ta jest wykorzystywana od dłuższego czasu, a możliwym jest jej zastosowanie na dwa sposoby. W pierwszym wariancie należy wynająć firmę, która przeprowadzi profesjonalne ozonowanie pomieszczeń. Istnieje jednak możliwość samodzielnego przeprowadzenia tego procesu, dzięki inwestycji w dobrej jakości generator ozonu. Czy urządzenia tego typu rzeczywiście sprawdzają się w domowych warunkach?

Generator ozonu - czym jest i jak działa?


Generator ozonu stanowi urządzenie o konstrukcji mechaniczno-elektrycznej, stworzone do samodzielnego tworzenia tego gazu. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu prądu elektrycznego, który generuje pierwiastek poprzez wyładowania elektryczne. Praca generatora ozonu jest więc skutecznym sposobem na zewnętrzne odtworzenie naturalnych warunków, w których powstaje ozon.

Istotną informacją jest również fakt, iż podczas pracy ozonator korzysta z powietrza w najbliższym otoczeniu. Ten fakt sprawia, iż z urządzenia można korzystać nie tylko w pomieszczeniach, ale również wewnątrz pojazdów. Generator ozonu jest dzięki temu wielofunkcyjnym i niezwykle uniwersalnym urządzeniem, możliwym do zastosowania zarówno w mieszkaniach, jak również domach prywatnych, gabinetach, czy przestrzeniach biurowych.

Ozonator można wykorzystać do następujących celów:


dezynfekcja - oczyszczanie powietrza z bakterii, grzybów i wirusów,

usuwanie alergenów - pozbycie się z pomieszczeń pyłków, zarodników pleśni i roztoczy,

odgrzybianie - usuwanie grzybów i pleśni ze ścian, sufitów i podłóg

neutralizacja zapachów - niwelowanie nieprzyjemnych woni takich jak dym papierosowy, stęchlizna, zapachy odzwierzęce.

Własny generator ozonu - dlaczego się opłaca?


Ozonowanie stanowi jedną z najskuteczniejszych metod oczyszczania powietrza ze wszelkich patogenów szkodliwych dla ludzkiego zdrowia. Jak zostało wcześniej wspomniane, istnieje możliwość skorzystania z usług firmy zajmującej się świadczeniem tego typu usług. Średni koszt przeprowadzenia ozonowania w mieszkaniu prywatnym wynosi około 300 zł. Jednorazowe przeprowadzenie oczyszczania powietrza przy użyciu ozonu może jednak okazać się niewystarczające. Fakt ten wynika z kilku powodów.

Oto najważniejsze aspekty przemawiające za zakupem własnego generatora ozonu:

Mieszkanie w mieście - w przestrzeni miejskiej występuje znacznie więcej czynników szkodliwych dla środowiska naturalnego, a co za tym idzie wpływających również na jakość powietrza. Choć na pierwszy rzut oka problem ten może nie występować tak należy mieć na względzie realne zagrożenie wynikające ze stałego kontaktu z patogenami negatywnie oddziałującymi na zdrowie człowieka. Zakup profesjonalnego generatora ozonu pozwala mieć kontrolę nad czystością powietrza we własnym domu lub mieszkaniu. Stanowi więc formę zabezpieczenia przed wpływem czynników zewnętrznych na zdrowie domowników.

Narażenie na zanieczyszczenia - problem ten dotyczy nie tylko przestrzeni prywatnych znajdujących się w aglomeracjach miejskich, ale również poza jego granicami. O ile w przypadku miasta ma się do czynienia z takimi czynnikami jak wzmożony ruch pojazdów czy pracę okolicznych fabryk, również na wsi powietrze nie jest do końca czyste. Fakt ten wynika chociażby z odbywających się nieopodal domu prac budowlanych czy gospodarstw rolnych. Powstające w wyniku tego procesu zanieczyszczenia mogą być przyczyną nie tylko obecnego w domu kurzu, ale przede wszystkim szkodliwych patogenów wewnątrz pomieszczeń. Własny ozonator stanowi więc dobre rozwiązanie dla mieszkańców domów i mieszkań narażonych na stałe zanieczyszczenia.

Domownicy z alergiami - osoby cierpiące na różnego rodzaju alergię, a przede wszystkim astmę powinny zastanowić się nad zakupem prywatnego generatora ozonu. Dzięki pracy urządzenia możliwym jest zapewnienie alergikom odpowiedniej i zdrowej przestrzeni do codziennego funkcjonowania. Grzyby, pleśnie i roztocza mogą być dla takich osób szczególnie niebezpieczne. Czyste powietrze wolne od chorobotwórczych drobnoustrojów pozwala odetchnąć ze spokojem zarówno osobom na niewrażliwym, jak również małym dzieciom.

Obecność zwierząt - charakterystyczny zapach pozostawiany przez psy i koty jest znany każdemu opiekunowi zwierząt domowych. Własny generator ozonu pozwala pozbyć się przykrego problemu, z którym próżno walczyć przy zastosowaniu metod chemicznych. Dostęp do ozonu pozwala zachować świeży, czysty zapach w prywatnej przestrzeni, bez względu na liczbę posiadanych zwierząt. Jednorazowe skorzystanie z usług specjalisty od ozonowania jest skuteczne w przypadku doraźnego przeprowadzenia tego procesu. W znacznie większej ilości przypadków bardziej opłacalna staje się jednak inwestycja w profesjonalny generator ozonu do użytku domowego. Jakie urządzenie warto więc kupić?

Dobry generator ozonu - jak go znaleźć?


Osoby zainteresowane zakupem prywatnego ozonatora zastanawiają się nad tym jakie parametry świadczą o profesjonalizmie danego urządzenia. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na generatory ozonu pochodzące od zaufanych producentów. W tym kontekście na uwagę z pewnością zasługują również autorskie urządzenia, tworzone przez specjalistów w zakresie ozonowania. Na co warto zwracać uwagę podczas poszukiwania dobrej jakości generatora ozonu? Przestrzeń skuteczności - im większą deklarowaną przestrzeń skuteczności deklaruje producent tym wygodniej korzysta się z urządzenia. Dla przykładu, stworzony przez nas generator ozonu 3,5 g/h oferuje możliwość oczyszczenia powietrza w kawalerkach, niewielkich salkach czy przestrzeniach hotelowych do 60 m3. Ozonator sprawdzi się więc doskonale w wielu przypadkach.

Żywotność - istotnym parametrem jest również deklarowana żywotność urządzenia. Warto zwracać uwagę na oferty gwarantujące brak ograniczeń w tym kontekście. Dzięki temu zakup ozonatora będzie inwestycją nie na kilka zastosowań, a na lata skutecznego oczyszczania powietrza.

Gwarancja - podobnie jak w przypadku innego rodzaju urządzeń, gwarancja stanowi aspekt ważny dla wielu potencjalnych nabywców. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na naszą ofertę generatorów ozonu, ponieważ na każde urządzenie zapewniamy czteroletnią bądź dożywotnią gwarancję.

Jakość - chcąc kupić dobrej jakości generator ozonu należy również wziąć pod uwagę jakość oferowaną przez konkretne urządzenie. Inwestycja w produkt o solidnej konstrukcji i podzespołach zapewnia bezawaryjną pracę oraz najwyższą jakość uzyskanego przy jego pomocy ozonu. Profesjonalne generatory ozonu są tworzone przez doświadczonych producentów. Poszukując idealnego urządzenia tego typu warto więc zapoznać się z ofertą firm posiadających wieloletnie doświadczenie w tworzeniu autorskich ozonatorów.

Ceny generatorów ozonu


Tak jak w przypadku innych urządzeń, również koszt generatora ozonu może się znacząco różnić. W przypadku domowych ozonatorów średni koszt zakupu oscyluje w okolicach 300 zł. Biorąc pod uwagę ceny jednorazowego przeprowadzenia ozonowania w prywatnej przestrzeni widać więc, iż zakup własnego sprzętu jest znacznie korzystniejszy pod względem ekonomicznym.

Warto w tym miejscu podkreślić, iż całkowity koszt zakupu ozonatora zależy również od liczby urządzeń. W przypadku większych przestrzeni zaleca się zakup co najmniej dwóch generatorów ozonu, w przypadku chęci częstego z nich korzystania. Jeden ozonator sprawdza się jednak doskonale w kontekście doraźnego oczyszczania powietrza w niewielkich pomieszczeniach, jak również oczyszczania warzyw, owoców, czy też konkretnych powierzchni. Na zakup kilku generatorów ozonu decydują się najczęściej właściciele restauracji, hoteli czy też osoby zarządzające większymi przestrzeniami biurowymi.

Gdzie kupić generator ozonu?


Zakup profesjonalnego generatora ozonu stanowi idealne rozwiązanie, zarówno dla osób prywatnych, jak również właścicieli firm. Zastosowanie tego pierwiastka umożliwia skuteczne oczyszczenie powietrza ze szkodliwych dla zdrowia patogenów oraz przykrych zapachów. Inwestycja we własny ozonator przynosi więc korzyści nie tylko dla alergików, ale również dla dzieci czy innych osób narażonych na wpływ negatywnych czynników zewnętrznych. W przypadku chęci zakupu własnego generatora powietrza warto zdecydować się na produkt renomowanego producenta. Jesteśmy grupą profesjonalistów, która od wielu lat zajmuje się przeprowadzaniem ozonowania oraz tworzeniem autorskich urządzeń do tego celu przeznaczonych. Generatory ozonu dostępne na Ozonowanie.com wyróżnia nie tylko doskonała jakość pracy i długa żywotność. Solidna konstrukcja naszych urządzeń sprawia, iż działają one bezawaryjnie, a zatem skutecznie oczyszczają powietrze przy użyciu ozonu.

Zdajemy sobie sprawę jak ważnym jest czystość powietrza, którym oddychamy na co dzień. Z tego powodu na oferowane przez nas generatory ozonu dajemy dożywotnią gwarancję. Dotychczas naszym produktom zaufało już wiele osób prywatnych, jak również właściciele hoteli, restauracji i lokali użytkowych. Ozon jest źródłem naszej inspiracji i pasji, a dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu tworzymy wyjątkowe produkty dla osób, którym zależy na bezpieczeństwie swojego najbliższego otoczenia. Oprócz sprzętu doskonałej jakości, oferujemy również pomoc w dobraniu odpowiedniego urządzenia dla potrzeb konkretnej przestrzeni. Korzystając z usług profesjonalistów w swoim fachu można mieć gwarancję bezawaryjności, bezpieczeństwa i komfortu oferowanego przez skuteczne generatory ozonu.